Підсумки тижня в освіті: головні події
Джерело: https://osvita.ua/news/
Шмигалю пропонують зустрітися з освітянами. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликав прем’єр-міністра організувати зустріч з освітянами, які здатні донести те, що відбувається і запропонувати дієві рішення. При цьому він наголосив, що освіта сьогодні кинута напризволяще.
МОН планує починати шкільну освіту дітей з 5 років. За словами Сергія Шкарлета, Міністерство освіти готове розробити освітні і навчальні програми для дітей, у разі підтримки суспільством ідеї організації шкільного навчання дітей, починаючи з 5 років.
Школи проведуть акцію «16 днів проти насильства». Міносвіти рекомендує школам провести навчальні заняття з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Зарплатну постанову Гройсмана-Гриневич знову зупинили. Кабмін на рік зупинив дію постанови № 822 від 10 липня 2019 року про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, яка була ухвалена наприкінці каденції уряду Володимира Гройсмана.
В очільника МОН з'явиться ще два заступники. До структури апарату МОН додано посади ще двох заступників міністра — відтепер їх буде 8. Зокрема, керівництво відомства складатиметься з міністра, першого заступника міністра, 7-х заступників міністра та державного секретаря.
При ознаках ГРВІ необхідно робити тест на COVID-19, - Ляшко. Головний санітарний лікар наголошує, що люди, які мають симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції, мають звернутись до свого сімейного лікаря і здати тест на COVID-19.
Владі пропонують застосувати коефіцієнт 1,5 для зарплат освітян. Профспілка працівників освіти пропонує ухвалити постанову, якою передбачено застосування додаткового коефіцієнта 1,5 для розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників.
МОН розробило Положення про ліцей. Основними завданнями діяльності ліцею стане виявлення та розвиток здібностей та обдарувань учнів, їхніх індивідуальних здібностей, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку.
МОН поділяє занепокоєність щодо якості підручників. Міносвіти планує змінити систему експертизи шкільних підручників, вдосконалити порядок організації навчання експертів, які їх відбирають та підвищити рівень відповідальності видавництв.
COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, - МОН. Захворювання на COVID-19, отримане під час виконання вчителями своїх обов'язків, не є професійним захворюванням, а тому педпрацівники не можуть розраховувати на додаткове державне страхування у випадку інфікування.
Світовий банк долучиться до реформи вищої освіти. Світовий банк підтвердив готовність надати підтримку й фінансування проєкту, що має сприяти створенню в Україні умов для підвищення ефективності, якості та прозорості вищої освіти.