Підсумки тижня в освіті: головні події
Джерело: https://osvita.ua/news/
Оприлюднено демоверсію тесту НМТ з математики. Демонстраційний тест є аналогічним до тесту, який буде застосований під час відбору абітурієнтів для вступу на спеціальності бакалавра (медичного магістра) за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання.
У МОН планують удосконалювати цифрові іспити. Світовий банк має намір інвестувати в удосконалення програмного забезпечення національного мультипредметного тесту, вступних іспитів до магістратури та єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
Асоціація міст просить в уряду кошти на зарплати вчителів. Розмір освітньої субвенції у 2023 році складає 87,5 млрд, що на 20% менше ніж у 2022-му. Асоціація міст України звернулась до уряду, щоб той погасив 8,5 млрд дефіциту освітньої субвенції.
Старша школа може стати білінгвальною. У МОН зазначають, що одним із напрямів реформи освіти є впровадження білінгвальної освіти у курс старшої школи, де профільний предмет викладається шляхом білінгвального вивчення – українською і англійською мовами.
28 країн уже підтвердили створення НМТ центрів. Реєстрація на НМТ стартує у квітні. До цього часу буде оголошений повний перелік країн та міст, в яких буде проведений національний мультипредметний тест для вступників, які перебувають за кордоном.
Учителям доручили запобігати поширенню руху «Рьодан». Міністерство освіти і науки занепокоєне поширенням агресивної субкультури «Рьодан» серед підлітків, через що педагогічним працівникам рекомендовано вжити заходів, які мають запобігти поширенню явища.
Більшість українців проти вивчення російської у школах. Згідно з дослідженнями, кількість українців, які вважають російську непотрібною для вивчення, постійно зростає. Наразі 52% українців вважають, що російську взагалі не варто вивчати у школах.
Історія й іноземна стануть обов’язковими шкільними іспитами. Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував ВР прийняти законопроєкт, яким передбачено проведення ДПА для учнів 9 та 11 класів з 4 обов'язкових предметів.
Українці не хочуть бачити російських авторів у шкільній програмі. У громадській думці українців зберігається тенденція до зниження ролі російських авторів у шкільних програмах. 38% українців вважають, що російських авторів узагалі не варто вивчати у школах.