Підсумки тижня в освіті: головні події
Джерело: https://osvita.ua/
Студентів-чоловіків після 30 років позбавлять відстрочки. Чоловіків, які здобувають другу освіту після 30-ти років, планують позбавити відстрочки від мобілізації. Відповідний законопроект зареєстрований представником Президента у Верховній Раді.
Уряд планує системно трансформувати освітній процес. Кабінет Міністрів працює над системною трансформацією освітнього процесу. За словами прем’єр-міністра, спільні напрацювання МОН та Мінцифри будуть презентовані до кінця року.
Розпочався додатковий набір студентів на контракт. Взяти участь у додатковому наборі можуть вступники, які не змогли подати заяву про вступ в основний період. Зарахування на навчання за контрактною формою може тривати до 30 листопада.
В освітній профспілці стурбовані дефіцитом вчителів. Профспілка працівників освіти і науки, незважаючи на складну ситуацію в країні, виступає за суттєве підвищення зарплат вчителям, щоб утримати їх у професії та мотивувати повернутися в країну.
У МОН радять учителям не перевантажувати дітей. Міністерство освіти і науки радить учителям подбати про адекватні навчальні навантаження для дітей. У відомстві зазначають, що великі обсяги матеріалу і надмірна складність завдань не сприяють якості навчання.
Опубліковано рейтинг шкіл України 2023 року. Цьогорічний рейтинг має певні особливості, оскільки випускники шкіл проходили тестування в умовах воєнного стану, а замість традиційного ЗНО учасники складали національний мультипредметний тест.
МОН підтримує скасування відстрочки для деяких студентів. Деякі люди використовують вищу освіту, щоб обійти мобілізацію. У МОН наголошують, що вступ до закладу вищої освіти має бути свідомим вибором, а не формальністю для отримання довідок і дозволів.
Уряд спростив ведення шкільного обліку дітей. У МОН зазначають, що перехід до електронної форми ведення шкільної документації, пов'язаної із обліком учнівства, дозволить розвантажити педагогічний персонал та адміністрації закладів освіти.
МОН унормує тимчасове переведення учнів до інших шкіл. В Україні унормують питання тимчасового переведення учнів, які перебувають за кордоном, та внутрішньо переміщених школярів до інших шкіл. Зміни оприлюднені для громадського обговорення.
Діти за кордоном вчитимуться онлайн у визначених школах. Школярі, які перебувають за кордоном, зможуть дистанційно навчатися у створених класах в окремо визначених українських школах. Учні зможуть вивчати предмети українознавчого компонента.