Іллічівськ. Малодолинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

  





Підсумки тижня в освіті: головні події

05.06.2020
Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Учасники пробного ЗНО отримали запрошення. Запрошення-перепустки розміщені в кабінетах учасників пробного ЗНО на сайтах регіональний центрів оцінювання якості освіти. Тестування з української мови відбудеться 15 червня, з усіх інших навчальних предметів – 17 червня.

В областях, що не будуть готові, ЗНО можуть перенести. В Українському центрі оцінювання якості освіти розглядають можливість проведення спеціальних додаткових сесій ЗНО в деяких областях, у разі неможливості провести тестування у визначені дати.

Про користь дистанційної освіти говорити зарано, - ДСЯО. У Державній службі якості освіти, посилаючись на результати опитування студентів та викладачів, зазначають, що про підтвердження практичної користі дистанційної освіти для системи вищої освіти говорити зарано.

Президент: проблему кадрового голоду має вирішити вища освіта. За словами Володимира Зеленського, в Україні навчається понад мільйон студентів. Значна частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

У парламенті обіцяють вишам фінансову автономію. Голова профільного парламентського комітету Сергій Бабак повідомив, що надання фінансової автономії українським закладам вищої освіти є одним із завдань, що має реалізувати комітет у 2020 році.

Посадовця МОН затримано за 300 тисяч хабара. За даними слідства, особа, перебуваючи на посаді гендиректора одного з директоратів МОН, вимагала неправомірну вигоду від представника підприємства за перемогу у конкурсі по створенню новітніх технологій.

В Україні створено Раду з питань розвитку вищої освіти. За словами Володимира Зеленського, завданнями органу стане удосконалення якості та змісту вищої освіти, а також підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства в цій галузі.

Київ без відома МОН звільняє випускників шкіл від ДПА. У столиці України вирішили одноособово та без належного рішення Міносвіти звільнити учнів закладів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації.

На ЗНО з української мови зареєстровано 370 тисяч осіб. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, загалом цього року учасники зовнішнього оцінювання складуть понад 1 млн 227 тисяч тестів з різних навчальних предметів.

Освітній омбудсмен підтримав рішення Києва щодо ДПА. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов підтримав рішення столичного департаменту освіти і науки. За його словами, зараз необхідно переконатись, що документи про освіту випускників столиці будуть легітимними.

Учасники ЗНО отримали запрошення на тестування. У запрошеннях зазначено адреси пунктів тестування і рекомендований проміжок часу, протягом якого учасники мають прибути до пунктів тестування. Запрошення також є обов’язковим документом для допуску на пункт тестування.

Бабак: цього року стартує реформа зарплат вчителів. За словами голови профільного Комітету ВР Сергія Бабака, українські педагоги повинні отримувати кращу оплату праці. Для цього потрібно змінити підхід: збільшити посадовий оклад і спростити заплутану систему різних надбавок.

МОН: рішення Києва щодо ДПА не підлягає виконанню. У Міносвіти заявили, що наказ Департаменту освіти і науки КМДА про звільнення випускників від проходження ДПА, що підписаний очільницею департаменту Оленою Фіданян, є нечинним і не підлягає виконанню.

На ЗНО у магістратуру зареєстровано 86 тисяч учасників. Станом на 4 червня для участі у вступних випробуваннях у магістратуру зареєстровано понад 86 тисяч осіб. Найбільше зареєстрованих учасників тестування у вишах Києва, Харкова, Львова, Одеси і Дніпра.